KONST / Litografier / Färglitografier 9546597
*
nr 954 6597
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), 86/310, 39/260, motivet: 12x42 39x54
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2015
kl 20:53:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 19:18:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:56
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 954 6597
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), 86/310, 39/260, motivet: 12x42 39x54
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 19:18:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:56